newsy rss strona główna
strona główna mapa strony kanały RSS

Ubezpieczenia


PZU: nawet 80 proc. zysku na dywidendę. Ale jeszcze nie w tym roku. PZU rozczarował ostatnio propozycją dywidendy. Akcje spółki spadły po zapowiedzi, że wypłaci akcjonariuszom tylko 1,2 mld zł. Nowy prezes przyrzekł poprawę. Z zysku za 2017 rok w ręce akcjonariuszy trafi aż 80 proc.


Spółki Skarbu Państwa. Beata Szydło: pełnię nadzór nad PZU. Pełnię w tej chwili nadzór nad spółką Powszechny Zakład Ubezpieczeń - poinformowała we wtorek premier Beata Szydło. Dodała, że decyzję taką podjęła dla dobra funkcjonowania spółki i nie widzi obecnie konieczności zmiany tej decyzji.


Rekord składek w PZU. To nie tylko efekt podwyżek OC. Klienci przechodzą od konkurencji. Pierwsze trzy miesiące roku to czwarty kwartał z rzędu, w którym PZU bije dotychczasowe rekordy w ściąganiu składek. To nie tylko efekt podwyżek cen ubezpieczeń samochodów. Klienci ubezpieczeń komunikacyjnych przechodzą od konkurencji do PZU. Grupa zarobiła dzięki temu ponad miliard złotych, co jest najwyższym wynikiem pierwszego kwartału w historii.


KNF wpisała spółkę Insurance Link na listę ostrzeżeń. Komisja Nadzoru Finansowego wpisała na listę ostrzeżeń publicznych spółkę Insurance Link sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie - poinformowała KNF w piątkowym komunikacie.


Klienci polisolokat wygrali w sądzie. To pierwszy taki wyrok w Polsce. To pierwszy taki wyrok w Polsce. Prawie 2,5 mln zł musi oddać Towarzystwo Ubezpieczeń Generali grupie 165 klientów, którzy zdecydowali się kilka lat temu na tzw. polisolokaty.


Jeden przelew do ZUS, zamiast czterech. Sejm poparł zmianę przepisów. Zmiana w ustawie o systemie ubezpieczeń społecznych przewiduje, że każdy przedsiębiorca będzie miał indywidualny rachunek składkowy, na który będzie przelewał dotychczasowe składki.


Paweł Surówka: nie będziemy łączyć Pekao z Aliorem. - PZU nie ma w planach dalszych przejęć banków, ale nie wykluczam, że same banki - Alior i Pekao SA - będą rozważały inwestycje w tym sektorze - mówi prezes PZU SA Paweł Surówka. Dodał, że jako Grupa, PZU chce inwestować w technologie i nowe produkty, na których skorzystają klienci.


Wyniki PZU. Niższy zysk, duży wzrost sprzedanych polis. PZU w ubiegłym roku odnotowało 1947 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 2 343 mln zł zysku rok wcześniej. Spółka wydłużyła tym samym serię spadków wyników do trzech lat. Sytuację ratowały podwyżki cen polis komunikacyjnych na rynku, a PZU chwali się też dużym wzrostem liczby sprzedanych polis.


PZU przeleje do budżetu ponad pół miliarda złotych. Akcjonariusze uchwalili dywidendę. Mimo gigantycznego wydatku na przejęcie akcji Pekao, PZU zdecydowało się podzielić zyskiem za ubiegły rok z akcjonariuszami. Najwięcej dostanie Skarb Państwa. Poza samą dywidendą 413 mln zł do budżetu państwa spłynie jeszcze 151 mln zł podatku od dywidendy pozostałych akcjonariuszy.


Beata Szydło chce zmian w radzie nadzorczej PZU. Pełnię w tej chwili nadzór nad spółką Powszechny Zakład Ubezpieczeń - poinformowała półtora miesiąca temu premier Beata Szydło. Te słowa krok po kroku wprowadzane są w życie. Skarb Państwa zażądał, by w programie walnego zgromadzenia ubezpieczyciela znalazły się punkty o zmianie w składzie rady nadzorczej.


Nowy szef PZU przedstawił główne cele. Podtrzymujemy politykę dywidendową. PZU podało, że zgodnie z założeniami strategii, spółka rozwija działalność w Polsce i na tych rynkach zagranicznych, gdzie jest już obecne.


Szykuje się wojna przeciw kancelariom odszkodowawczym. - Nie chcemy, żeby klienci ponosili ogromne koszty ochrony prawnej, które generuje działalność kancelarii odszkodowawczych przez nikogo nie kontrolowanych powiedział senator Grzegorz Bierecki podczas kongresu PIU w Sopocie. Jego zdaniem kancelarie są odpowiedzialne za wzrost cen ubezpieczeń.


Sadurska przyda się w PZU. Bo zna program PiS. - W zarządzie PZU potrzeba osoby, która zna program PiS, po to żeby realizowała program rządu, który repolonizuje rynki kapitałowe i uczciwie zarządza majątkiem Skarbu Państwa - mówił w radiu Zet Marek Suski odnosząc się do kandydatury Małgorzaty Sadurskiej do zarządu PZU.


Polisy dla uczniów do poprawy. KNF i rzecznik finansowy chcą zmian. Firmy ubezpieczeniowe inkasują rocznie 160-200 mln zł ze szkolnego NNW, a gdy nasze dziecko złamie rękę możemy liczyć na kilkaset złotych od ubezpieczyciela. Zdaniem rzecznika finansowego dzieci w szkołach są chronione zbyt słabo. Rodzice obecnie nie do końca wiedzą, jakie mają możliwości, by zapewnić im bezpieczeństwo.


Podwyżki OC pod okiem kontrolerów. UOKiK prowadzi postępowanie. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż na ostatnich podwyżkach istotnie zyskało PZU, które przez poprzednie lata systematycznie traciło udział w rynku.


Ocena szkód z samolotu i ubezpieczenia od ataków hakerskich. To przyszłość ubezpieczeń. Ubezpieczyciele coraz chętniej sięgają po nowe technologie. PZU Życie po ostatnich nawałnicach korzystał z lekkich samolotów i zdjęć wykonanych z powietrza. W ten sposób zdecydowanie szybciej firma oceniała rozmiar szkód i wypłacała pieniądze klientom. Polski ubezpieczyciel ma w planach ofertę ubezpieczeń przed cyberatakami. - Widzieliśmy, co nie tak dawno wydarzyło się na Ukrainie. I to dotknęło również polskie firmy. To rosnące zagrożenie, rosnący rynek - tłumaczy Roman Pałac, prezes PZU Życie.


KNF zmniejszyła karę dla Compensy do 1,1 mln zł. Inwestycje towarzystwa ubezpieczeniowego były dokonywane z naruszeniem zasady maksymalizacji bezpieczeństwa i rentowności lokat oraz z naruszeniem obowiązujących w zakładzie ubezpieczeń regulacji wewnętrznych.


Reforma ubezpieczycieli coraz bliżej. UE wymusza zmianę przepisów. Resort finansów chce dostosować polskie przepisy dotyczące ubezpieczeń i reasekuracji do regulacji UE. Odpowiednie zmiany przewiduje projekt nowelizacji ustawy o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej. Na konieczność ich wprowadzenia zwróciła uwagę Komisja Europejska.


Ponad 60 mln zł zysku netto BZ WBK-Aviva. Ubezpieczyciel stawia na nowe produkty. BZ WBK Aviva podaje wyniki finansowe po pierwszym półroczu.


Każdy kataklizm ma wpływ na wynik. Po nawałnicach nad Polską ubezpieczycieli czeka gorszy rok?. Trzy razy więcej zgłoszeń mają największe polskie ubezpieczalnie po burzach, które nawiedziły w ostatnich dniach Polskę. Do pracy w rejony najbardziej dotknięte kataklizmem delegowani są dodatkowi pracownicy. Odszkodowania, które będą musieli wypłacić ubezpieczyciele, będą ciosem w ich wyniki finansowe.| Nowości bankowe | Promocje finansowe | Informacje | Wiadomości z kraju | Wiadomości ze świata | Giełda | Pieniądze | Banki | Fundusze | Emerytury | Podatki | Ubezpieczenia | Poradniki Money.pl | Raporty Money.pl | Komunikaty ze spółek | Motoryzacja | Dla firm | Prawo | Nieruchomości | Gospodarka | Manager | Lifestyle | Strategie | Portfel | Hi-Tech | Praca |
Oferta banków